Veľký test : Interiér podľa vašej povahy

Published on: Jan 02 2014 by admin

Poznáte rôzne štýly interiérov, viete sa ako-tak zorientovať, ako sa určitý štýl tvorí, ale viete ktorý z nich je ten pravý pre váš vlastný interiér? Taký, čo vás po roku neomrzí a dlho bude spĺňať  predstavy ktoré máte o svojom ideálnom bývaní ?

Túto dilemu  vám pomôže vyriešiť náš test. Je podložený teóriou Colour Affects, podľa ktorej sa povaha, temperament človeka odzrkadľuje aj k  inklinácii k istým odtieňom farieb, vo vkuse, výbere materiálov a štýlu.

Odpovede si vyberte bez dlhšieho premýšľania, hlavne tie v ktorých sa jedná o farebné odtiene. Nemáme na mysli farby ktoré uprednostňujete vo svojom šatníku ale prvý impulz, farby ku ktorým vás to skoro inštinktívne tiahne. Na otázky odpovedajte skôr impulzívne bez premýšľania a len podľa toho, čo vy uprednostňujete.  Iba vy sami najlepsie viete, k čomu vás to tiahne.

1. ktorá z týchto farebných kombinácii sa vám páči najviac

2. ktorý obraz je najviac podľa vášho vkusu?

 

3. akú hudbu počúvate najradšej?

A/ pop, muzikály, dance

B/ klasická hudba

€C/ rock, hip-hop

D/ œjazz, súčasná klasická hudba, experimentálne formy

 

4. ak by ste sa teraz vrátili do detských  čias a šibnutím prútika zmenili profesiu, vyberiete si

œA/  kvetinár/ka

€B/ kníhkupec

€C/ zverolekár/ka

D/ kozmonaut/ka

 

5. ktorý odtieň zelenej sa vám osobne zdá najkrajší?

 

6. ktorý šperk by ste najradšej nosili / pre mužov-  ním obdarovali/?

7. čo oceňujete na svojom bývaní, prípadne čo vám v ňom chýba?

œA/ dostatok svetla a kontakt s prírodou

B/€ elegantné priestory s vysokým stropom

€C/ útulné prostredie, pohodlie, prírodné materiály

D/ priestranosť, rozľahlosť

 

8. aké oblečenie najradšej nosíte?

A/ œ svetlé farby, pokiaľ počasie dovolí, vzdušné látky

€B/  hodváb, kašmír – kvalitné a príjemné na dotyk

€C/  bavlnu, samet, ľan, pohodlie je pre mňa dôležité

€D/ jednoduchý ale dokonalý strih, satén, koža

 

9. ktorá z týchto červených  vás oslovuje najviac

 

10. ktoré obdobie sa vám páči najviac?

A/ 50-te roky – Marylin Monroe,

B/ oveľa skôr – romantizmus, 18. storočie

€C/ 70 te hippies a glam rock

D/ ani jedno z vymenovaných,  žijem súčasnosťou

 

11. v akej kuchyni by ste najradšej varili

A/ v modernej, laminátovej navrhnutej vo veselých pastelových farbách

B/ v elegantnej, navrhnutej v tlmených farbách spolu s brúseným chrómom a kvalitnými doplnkami

C/ v rustikálnej alebo á la Mexiko -drevené dvierka, glazované kachličky a medený riad,

D/ v minimalistickej – leské lakované dvierka, čisté línie

 

12. ak máte riadiť ľudí

A/ motivujem ostatných svojim entuziazmom

B/ radšej by som bol/a v pozícii šedej eminencie

C/  postavím sa na čelo ale nikdy nežiadam od ostatných, čo by som sám/a   nespravila

D/ ľahko určím priority a rozdelím prácu čo najefektívnejšie

 

Najviac odpovedí A – Morninglight

Interiér plný svetla, pastelových farieb a svetlého dreva.

Vo vašom interiéri je kľúčovým prvkom dostatok prirodzeného svetla. Francúzske okná, presvetlené miestnosti priamy kontakt s prírodou, prípadne veľa črepníkových rastlín sa budú výborne dopĺňať s vašou príjemnou, optimistickou povahou. Vyberajte si nábytok zo svetlého, prípadne medovo sfarbeného dreva, napr. Ratanový. Farby v takomto interiéri nech sú svieže, jasné, aj sýtejšie odtiene si zachovávajú istú ľahkosť. Typické farby pre tento interiér sú :

Z neutrálnych  vlnovobiela, holubičia sivá, alebo nugátová. Ak sa vám žiada viac farby ľahko ich skombinujete buď s koralovou červenou, narcisovo žltou, jablkovo zelenou, aqua modrou, smaragdovo zelenou, marhuľovými tónmi.

Tvary sú okrúhle, majú jemné línie. Pri zariaďovaní sa vyhýbajte ťažkému, tmavému nábytku, tmavým farbám, pôsobia na vás skľučujúco. Z kovov uprednostnite mosadz, alebo pozlátené povrchy. Jarné typy sa nadšene zaujímajú nové veci, majú optimistický postoj k svetu a iskrivý šarm. Aby ste sa dobre cítili, potrebujete dostatok svetla, pretože ľudia z tohto typu najčastejšie trpia syndómom zimnej depresie /SAD syndrome/.

Patria sem štýly – severský, prírodny so svetlým drevom, 50-te roky v USA, cukríkové farby

 

 

Najviac odpovedí B – Dreamlight

Klasika a elegantncia, interiér s prvkami secesie, tlmenými farbami.

V interiéri uprednostnite elegantné, oválne tvary, esovité krivky, jemné tkaniny a klasické proporcie. Pokoj a uhladenosť je kĺúčovým slovom pre takýto domov, plný elegantných starožitností vyrobených z kvalitného dreva – atlasu, mahagónu, palisandru. Dreamlight osobnosti sa nikdy nebudú cítiť úplne spokojné v miestnostiach z nízkymi stropmi, či zariadenými modernými plastovými stoličkami. Ideálne, v ich interiéri budú použité kvalitné materiály, drevené parkety, čínske orientálne koberce. Materiály musia byť mäkké , prírodné a hlavne príjemné na dotyk, pretože  máte výborne vyvinutý hmat. Textil s potlačou je tiež obľúbená dekorácia, ale na rozdiel od Morninglight typu uprednostňujete abstraktné motívy ako napríklad impresionistické kvety “voľne rozhodené” po látke.

Farby sú tlmené, s chladným podtónom – stredne sivá, levanduľová, púdrové tóny modrej, hnedej, ružovej. Z Dreamlight interiéru cítiť nadčasovosť nevtieravú eleganciu. Dreamlight typy sú rodení mierotvorcovia, so zmyslom pre mieru a harmóniu a so schopnosťou ju vytvoriť. Často majú umelecké sklony.

Patria sem štýly – provensálsky, klasický, viktoriánsky

foto www.mrshowardpersonalshopper.com

Najviac odpovedí C – Firelight

Interiér v prírodných materiáloch a teplých farbách

Máte  potrebu obklopovať sa pevnými, solídnymi vecami. Chrómové subtílne stolčeky  určite nie sú navrhnuté pre váš interiér. Uprednostňujete prírodné materiály, ktoré majú priznanú štruktúru –drevo, tehly, kameň, do istej miery sa radi inšpirujete prírodou.

Pravdepodobne vás zaujme interiér kde sú odhalené drevené trámy, ručne tkané koberce, odhalené tehly či krb. Brokát, samet alebo iné tkaniny s plastickým vzorom sú textílie dopĺňajúce atmosféru Firelight bytu, či domu. Do tohto štýlu spadá aj rustikálny štýl ale aj rôzne etnické interiéry – mexický, indický, koloniálny. Materiály použité v tomto interiéri musia mať punc autentickosti, prípadne aj s historickou hodnotou /babičkina truhlica alebo generáciami opatrovaný stôl/. Častejšie ako iní, snívate o živote v rodinnom dome, v spojení so záhradou.

Farby – čokoládovo hnedá, odtiene béžovej – cappuccino, burgundská červená, olivovo zelená, šafránovo žltá, ametystovo fialová ale aj svetlejšie farby ale s teplým, žltastým podtónom je vhodné kombinovať s červenkastým drevom – jelšou,mahagónom, orechom.

Firelight typy milujú drámu, záhady, a radi pátrajú po príčinách vecí.

Patria sem štýly – koloniálny, rustikálny, všetky etno – Afrika,India, Mexiko, ale aj moderné interiéry v teplých farbách a materiáloch.

www.houseandhouse.com

 

Najviac odpovedí D – Starlight

Minimalizmus, jednoduché čisté tvary a línie.

Potreba priestoru a jednoduché minimalistické línie sú klúčovými slovami pri popisovaní Starlight interiéru. Tak, ako v decembrovej zasneženej krajine vidíme kontrast a ostré línie, Starlight interiér má minimalistický štýl postavený na kontrastoch. Lesklé povrchy,  sklo, oceľ, spolu s ostrými líniami, kožou, mramorom, lakovaným nábytkom vytvárajú priestranný a zbytočnosťami nezaprataný interiér .

Práve takýto priestor je v súlade s vašimi potrebami. Farby biela a čierna sa nachádzajú len v tejto skupine farieb a často sa používajú na vytvorenie maximálneho kontrastu. Ďalej sem patria napríklad farby – citrónovožltá, kobaltovo modrá, ľadovo modrá, magenta.

Starlight typy osobností uprednostňujú, keď sú veci mimo dohľadu, najlepšie uložené vo vstavaných skriniach. Sedačka s jednoduchými líniami, lakovaný nábytok, pár dekorácií umiestnených tak, aby ešte viac zvýšili drámu priestoru – to je váš ideálny priestor.

Použité materiály – lesklá dlažba, jednoduchý nábytok, dizajnérske kúsky, okná bez závesov vytvárajú puristickú atmosféru, ktorú by iní ľudia možno nazvali strohou.  No to je kľúčom k funkčnému minimalistickému interiéru – nezapratať si životný priestor, nechať voľnosť myšlienkam. Použité textílie sú väčšinou bez potlače, jednofarebné, ale aj jednoduché geometrické vzory a prúžky – /samozrejme len jeden typ/ môžu byť použité.

Zimné typy žijú v prítomnosti, nestavajú si vzdušné zámky a  pre  svoju zmysel pre realitu a sebadôveru často zastávajú vedúce pozície bez toho, aby sa o to vedome snažili.

Patria sem štýly – minimalizmus, japonský štýl, 80-te roky 20 storočia

foto www.houzz.com

V prípade, ak ste mali dve prevažujúce skupiny odpovedí: Veľmi málo ľudí má črty povahy čisto z jednej skupiny. Tak, ako je veľmi málo čistých flegmatikov, či cholerikov, tak isto máme aj povahové črty z iných skupín, ako je tá naša hlavná, prevažujúca. Preto, ak ste sa úplne nestotožnili s vašim výsledkom, je možné, že na   vyjadrenie   svojej povahy využívate aj vaše “podružné skupiny”, teda tie, ktoré ste mali druhé najčastejšie v odpovediach.

Zásadným omylom by bolo miešať dva odlišné štýly interiéru do jedného – napríklad  mexický štýl s japonským minimalizmom. Preto radšej zvoliť farby z jedného štýlu, a materiály a línie z druhého.

aurot interieru www.marieburgosdesign.com

Test vytvorený podľa teórie Colour Affects

 

 

 

 

 

 

 

 

Filed under: Interiér podľa povahy- TEST
Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.