Trendy v interiéri pre 2015 a 2016, časť 1.

Published on: May 26 2014 by admin

Aké sú dnešné trendy v zariaďovaní interiérov? Čo bude moderné v 2015 a 2016?

Ako vznikajú predpovede trendov

Interiérové trendy, podobne, ako móda, sú prepojené s dianím vo svete a inšpirujú sa ním.

Predpovede berú do úvahy rôzne oblasti, ktoré by ste nečakali, že majú vplyv, na to, aké doplnky sa objavia v obchodoch. Dizajnérov inšpiruje všetko a reakcia na to, čo sa deje v spoločnosti je jedným zo zdrojov ich inšpirácie. Prihliadajú napríklad na budúce svetové udalosti, napríklad majstrovstvá sveta, olympiády, aké štáty majú alebo budú zohrávať významnú úlohu v dianí v nasledujúcom roku, na kultúru, aký očakávaný film bude uvedený v kinách, čo sa objavilo na módnych prehliadkach oblečenia.

Profesionálne predpovede trendov v interiéri sú disciplína sama o sebe, ktorá ovplyvňuje smerovanie výroby najväčších značiek. Známe značky následne udávajú trend a reklamou ovplyvňujú vkus zákazníkov, budia v nich túžbu po novom, modernejšom vzhľade bývania.

Aké trendy sa rysujú na nasledujúce obdobie 2015-2016?

Na INDEX Dubai (19-21 mája 2014), najväčšej výstave nábytku a interiérov na Blízkom Východe, predstavila prichádzajúce trendy Milou Ket – úspešná holandská konzultantka pre design a štýl známych firiem z rôznych oblastí. Medzi jej klientov patrili aj Revlon, IKEA, JC Penney, Electrolux, H&M a mnoho ďalších.

Nové trendy, na ktorých sa zhodla, spolu s ďalšou prednášajúcou, zo štúdia Kansai Paint sú:

1 POP Up – Bright. Doplnky a akcenty v jasných farbách, na bielom alebo neutrálnom pozadí. Interiér pôsobí sviežo a optimisticky.

corrineples

corrinelpes.com

pop up

pop up 2 avenuelifestyle

avenuelifestyle.com

popavenuelifestyle

avenuelifestyle.com

2 Neutrals Jemná ružová s podtónom do žlta sa stáva kráľovnou neutrálnych farieb! Neutrálne interiéry sú populárne už dlhé roky, teraz ale prichádza oživenie v podobe jemnejšej neutrálnej farby – ružovej so žltým podtónom. Farba šampanského skombinovaná so zlatými kovmi, dáva pocit vzdušnosti, luxusu a ženskosti. Moderné “natural” interiéry si berú inšpiráciu z ružovkastej perlete, kombinujú sa so zlatou farbou, pôsobia ešte mäkšie, ako odtiene béžovej a pieskovej. Jemné farby vhodne dopĺňajú potlače v štýle akvarelu a transparentných farieb. Polulárne sú motívy motýľov na hocaký spôsob.

ink living-room-sarah-richardson-design

Sarah Richardson

pink kengutmakerarchitecturalphotography

kengutmakerarchitecturalphotography.com

pink living-room-lauren-conrad

Lauren Conrad

pink living-room-via-pink-preppy-lilly-lover

pink preppy lilly lover

guehnemadecom pink

guehnemade.com

nicole white apartmenttherapy

maľovanie stien farbou len do 3/4 výšky je ďalšou novinkou, ktorá sa vrátila po rokoch  Nicole White apartmenttherapy.com

3. Ombre – stupňovanie intenzity farby. Tento efekt je v súčasnosti veľmi polulárny vo farbení vlasov a tak sa nečudujem, že si našiel cestu aj do interiérov

ombre 2 rh-homes

ombre 1 brightbazaarblog

brightbazaarnetdna.com

obre zaves

ombre logs judith seng

sedáky design Judith Seng

brightbazaarnetdnacom ombre

brightbazaarnetdna.com

Pokračovanie trendov 2015-2016 čoskoro na rooomix.sk

 

 

 

 

 

 

Filed under: Farby, Inšpirácie, Štýly
Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.