Tipy na zariadenie detskej izby – koncept

Published on: Aug 07 2014 by admin

Detská izba – najbližšie prostredie, ktoré formuje návyky dieťaťa, dáva mu pocit bezpečia a vlastný priestor.

Niektorí myslia na zariadenie detskej izby už od prvých týzdňov po narodení dieťata. Reálne je to priskoro, dieťatko ešte dhšiu dobu nebude potrebovať vlastnú izbu. Niekoľko nasledujúcich mesiacov po narodení budete v detskej izbe potrebovať iba skriňu, kde má uložené veci na oblečenie, hygienu a prebaľovací pult. Ak začínate plánovať zariadenie, je dobré plánovať s dlhodobejšiím výhľadom, pretože zariadenie a prejde v priebehu nasledujúcich rokov podstatnými zmenami. Pri prezieravom plánovaní vyberiete nábytok, ktorý poslúži dlhšie, ako ľúbivé rozprávkové zariadenie.

Pri zariaďovaní detskej izby sú kritériá, ktoré ju odlišujú od ostatných izieb:

Nároky na detskú izbu sa menia rýchlejšie, ako pri ostatných izbách.

štýl – čo je super obľúbené, keď práve zariaďujete, nebude hitom o dva, či tri roky. Preto je lepšie obľúbenú farbu podľa filmovej postavičky umiestniť na vymeniteľné veci – doplnky a nie na nábytok alebo steny.

Ak chcete vytvoriť izbu, ktorá bude dlhšie aktuálna, voľte neutrálny, dizajnovo jednoduchý nábytok.

Na uplatnenie detských motívov si môžete vybrať napríklad úchytky nábytku, koberec, svietidlá , nálepky na stene. Spomínané sa dá ľahšie vymeniť, ako väčšie kusy nábytku.

Jednoduchý nábytok neznamená uniformitu, aby izba mala svoju jedinečnú ,budete cielene kombinovať vybrané farby, látky            a doplnky ktoré z nej spravia pirátsku loď, safari alebo izbu pre budúcu módnu návrhárku.

rozmery nábytku – aby dieťa malo v každom veku primeraný nábytok, zamerajte sa na rastúci nábytok – stoličky, stôl, ktoré sa dajú postupne zvyšovať. Ponuka rastúceho nábytku na našom trhu nie je veľmi široká, ale dajú sa nájsť rastúce stoly, stoličky, kombinovateľné zostavy skriniek.

– detská izba postupne zlučuje odlišné funkcie – herňa, študovňa, spálňa…

Premýšľajte od začiatku, ako budete organizovať jednotlivé zóny izby– spočiatku vznikne herňa s dostatkom odkladacích priestorov na hračky. Hracia časť sa postupne zmenšuje, ustúpi stolu na výtvarné aktivity, neskôr školskému stolu – máte premyslené, kde bude stáť, aby sa dieťa vedelo sústrediť? Ak bude stô blízko dverí alebo bude daleko k policIiam na knihy, bude to dieťa viac rozptyľovať.

Detská izba je najbližšie prostredie, ktoré formuje návyky – napríklad dostatok dostupných skriniek a úložných krabíc, do ktorých bude môcť aj samé upratať svoje hračky. Je dôležité, aby detská izba bola pohodlná, poskytovala bezpečný prístav, bola prispôsobená pre dieťa, a nie aby sa dieťa muselo prispôsobovať vybaveniu izby.

poschodova_postel_detska

detska izba_poschodova_postel

Vydarené, na mieru navrhnuté riešenie priestoru, kde by sa aj tak už viac nábytku a odkladacích plôch nezmestilo

homeideasmag.com

384x498xGray-and-Blue-Boy-Nursery.jpg.pagespeed.ic.PLBk7xY3XQchic cheap nursery

Koberec chráni dieťa pred chladom podlahy, je zámerne umiestnený v blízkosti odkladacej skrinky na hračky. chiccheapnursery.com

chiccheapnursery1

Nízke skrinky s krabicami na odkladanie hračiek umožňujú deťom upratať svoje veci samé a učiť sa poriadkumilovnosti 🙂 chiccheapnursery.com

modra_detska_izba399x600xclaude-six-weeks-44.jpg.pagespeed.ic.cQY99d1tWa chicandcheapnursery

Sýte a svieže farby a nápadné vzory vytvárajú veselú a živú atmosféru a hodia sa aj pre staršie deti.                   chiccheapnursery.com

odkladaci_priestor_detska_izba

Lavica vyrobená na mieru ukrýva odkladacie krabice a zároveň poskytuje miesto na hranie.                                          dyincrafts.com

stol_v_detskej_izbe

Odkladacie košíky a polica premenená na písací stôl – aj toto môže byť riešenie rasrúceho nábytku.        architecturartdesigns.com

ulozny_priestor_detska ninemsn.com.au

Prakické odkladacie zásuvky pod posteľou a lavicou. niemsn.com.au

izba_pre_dievca

Tématický nábytok je snom mnohých malých princezien, ale z dlhodobého hľadiska zariadenia  a cibrenia  vkusu dieťaťa je dobre navrhnutý, moderný nábytok lepším riešením.

Autor: Redakcia

 

Filed under: Detské izby, Inšpirácie
Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.