Hotel v Kodani

Published on: Jan 02 2014 by admin

Vytvoriť interiér,  ktorý  je minimalistický, prekvapivý, útulný, a inšpirujúci nie je ľahká úloha. Naplniť tieto kategórie v jednom projekte s citom a vkusom je náročné. Hotel a kongresové centrum Bella Sky v Kodani je príkladom moderného designu, ktorý splnil všetky hore uvedené kategórie.

Hotel navrhlo architektonické štúdio 3XN.

Zadanie hotela malo limitovaný priestor, v ploche aj výške a tak pre maximálne využitie plochy a čo najväčší počet izieb zvolili rôznymi smermi naklonené veže spojené spoločnou recepciou a chodbou na najvyššom poschodí.  Odklon veží zabezpečuje, že  väčšina izieb má nezakrytý výhľad do okolia.

 

 

Hotel je navrhnutý podľa princípov udržateľného dizajnu /sustainable design/, čo dokazuje aj  umiernené použitie skla na fasáde (50% plochy), sklony prvkov a fasády samotnej zabezpečujú nižšiu výmenu tepla s okolím a tienenie počas slnečných dní.

 

Pohľad to vstupnej haly –osvetlenie v podhľade korešponduje s nepravidelnou fasádou a stena porastená rastliami vnáša do priestoru prírodu, vtipné riešenie namiesto klasickej interiérovej zelene..

 

Minimalisticky zariadené izby – každá vyzerá trocha inak, aj vďaka fasáde.

 

Hotel myslel aj na ženskú klientelu. Pre ženy cestujúce samé sú zariadené izby v štýle, ktorý ich oslovuje.

 

Pohľad do baru

 

 

 

 

Detail pri schodoch

 

Pohľad do reštaurácie kde sa uplatnil pohodlnejší a farebnejší štýl

 

 

 

Jedna zo zasadacích miestností

 

Obrázky 3XN, bellaskycomwell.dk, interiordesign.net

Text: Redakcia

Filed under: Nápady pre bývanie
Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.