Farebné kombinácie 2, interiér so smaragdovou.

Published on: Jan 02 2014 by admin

Rok smaragdovej zelenej sa pomaly chýli ku koncu, no nech vám to neprekáža. Módne farby existujú hlavne pre lepšiu predajnosť, výmenu tovaru v obchodoch. Oveľa dôležitejšie je, ako zapadnú do konkrétneho konceptu a ako sa vám osobne páčia.

Ak hľadáte zaujímavú črtu interiéru, tmavá, smaragdová zelená môže byť vhodná voľba.

Nielen, že upokojuje a navodí atmosféru pohody, ale práve tento odtieň pôsobí vznešene, ak ho necháte vyniknúť. Smaragdovej zelenej pristanú tmavšie drevené podlahy, interiér naberie prírodný výraz. Naopak, elegantne a oveľa vzdušnejšie, bude pôsobiť tmavá stena a svetlý koberec. Táto farba všeobecne pôsobí „dospelšie, tradičnejšie“ ako svetlé odtiene zelenej a vidno ju častejšie v moderných, no luxusne pôsobiacich interiéroch, alebo až vidieckych typoch interiéru.

Na steny môžete použiť kombináciu farieb NCS*:

NCS 15040 G10Y – smaragdovo zelená

NCS 1005 Y  neutrálna, krémová

Pre inšpiráciu – aj v ošarpanom stave, akom je tento interiér v Havane, si smaragrová zeleň zachová svoju vznešenosť.  Foto Michael Eastman

autor Habitat Studio

autor Rikki Snyder

autor Camilla Molders Design

autor Gallison Hullinger Interior Design

p.s.

Pre smaragdovo zelené steny podobné, ako na obrázkoch, si vyberte kvalitné farby, pretože čím je farba sýtejšia, tým by farba mala byť kvalitnejšia, aby nezanechávala fľaky a mala jednotnú farebnosť.

Filed under: Farby
Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.