Bývať v centre Bratislavy a v prírode? Oboje naraz je možné!

Published on: Feb 27 2014 by admin

Znie to nepravdepodobne, ale v centre Bratislavy, s adresou na rušnej ulici, existuje oáza, ktorá pripomína skôr mestečká na juhu Európy, než typické bratislavské zákutie.

Prejdete pár krokov od rušnej premávky a ocitnete sa na dvore s urastenými stromami,kde  v lete štebocú vtáky a kvitnú popínavé ruže. V tomto malebnom zákutí si stvorila Eva svoj vysnívaný domov. Bývalý domček pre správcu hlavnej budovy skrýval veľký potenciál. Rozhodla sa, že tento starší, 2 izbový byt kompletne prerobí a zrekonštruuje podľa svojho návrhu. Eva nie je povolaním architektka, ale byt, ktorý   vykúzlila z pôvodného 1 izbového bytu s kuchyňou, obstojí v konkurencii skúsených profesionálov.

Podľa nasledujúcich obrázkov vidíte, ako sa jej podarilo vyzdvihnúť klady a krásu bývania, zo začiatku minulého storočia. Nešla cestou historizujúceho napodobňovania ale stavala na kvalitných materiáloch, jednoduchých líniách nábytku, svietidiel a zladenia farieb s priestorom.

stefanikova-6082

Koľko bytov v Bratislave má takto romantické okolie?

stefanikova-5934

Moderná kuchynská linka štýlovo zapadá do obývacej izby. Pôsobí viac ako nábytok obývačky, než  “kuchynský kút”.

stefanikova-5951

Zvýšený jedálenský stôl zjednocuje kuchynskú časť izby s obývaciu a zároveň poskytuje pohodlné stolovanie aj pre väčšiu spoločnosť. (Všimnite si, skrinka sa dá vďaka kolieskam bez námahy odsunúť a pribudnú ďalšie dve miesta pri stole.)

stefanikova-5956

Tehlová stena je pôvodné murivo, ktoré majiteľka kúsok po kúsku odkryla, aj preto, aby vyčlenila kuchynskú časť od obývačky.

stefanikova-5966

Vzdušne, zároveň útulne pôsobí izba najmä vďaka mäkkému kobercu, závesom, teplým farbám a drevu. Výška stropu dáva priestoru eleganciu, no detail naznačujúci rímsu tesne nad garnižami opticky upraví prázdne plochy stien. Maľbu na strope,  náhodne odkrytú pri rekonštrukcii a Eva sa rozhodla odkryť a zakomponovať do interiéru.

stefanikova-6008

Spálňa – kombinácia moderného a historizujúceho nábytku s vtipným vešiakom na bižutériu vytvorila boho-chic štýl (elegancia, ktorá sa neberie príliš vážne a kombinuje sa s bohémskymi prvkami)

stefanikova-6013

Luxus voľného priestoru umožnil šatník, ktorý priestorom nahradil vstavanú skriňu na celú stenu.

stefanikova-6037

Pohľad od vstupu. Na mieste bývalej kuchyne a špajze vznikla samostatná spálňa so šatníkom. V súčasnosti je kuchyňa súčastou obývačky a rovnocenne nahradila tú, ktorá zaberala celú miestnosť.

stefanikova-5995

Kúpeľňa v kontrastnej čierno-bielo-červenej kombináci pôsobí dynamicky, podlaha z červených dlaždíc  ju pocitovo oteplí.

stefanikova-6056

stefanikova-6057

Veľké plus pri živote v centre mesta je priamy kontakt s prírodou. Na jar a v lete sa vstup do bytu s prekrytou pergolou dá využívať podobne, ako terasa, s pohľadom na malebne upravený spoločný dvor.

stefanikova-6068

Vaše tipy na úspešné rekonštrukcie, či zaujímavé interiéry radi zverejníme v ďalších článkoch v rubrike Inšpirácie.

Váš email očakávame na info@rooomix.sk

Redakcia 🙂

Filed under: Inšpirácie, Nápady pre bývanie
Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.