Béžová ešte nikdy nikoho neurazila …

Published on: Jan 02 2014 by admin

Nedávno som sa stretla s kamarátkou, grafickou dizajnérkou. Presťahovala sa a hľadá nové veci do bytu.

Bola prekvapená, prečo je všade – v obchodoch, časopisoch, kaviarňach, béžová tak obľúbená – béžové závesy, béžové steny, béžové kuchynské linky, koberce, stoličky. Jej postreh ma zaujal, sama mám béžovú celkom rada a nevnímam ju ako otravnú farbu, ktorá číha na každom rohu.

Béžová patrí k tzv. neutrálnych farbám, ktoré vytvárajú pozadie pre ostatné farby, sama nestrháva pozorosť a nevytvorí wow-efekt.

Ako pôsobí béžová?

Odtiene béžovej sú uhladené – od teplej pieskovej, krémovej, až po chladnejšie, prachové tóny svetlohnedej, pôsobia prírodne aj elegantne a decentne.

V čom môže byť nevýhoda jej použitia v interiéri?

Práve v tom že neurazí, je večná – ale keď jej je priveľa, interiéru chýba náboj. Predstavte si obývačku s krémovými stenami, béžovou sedačkou, závesmi, atď. Pôsobí podobne rozmanito, ako výlet do piesočej púšte.

Pre zvýraznenie kombinujte

Môžete použiť akúkoľvek farbu – béžová je neutrálna, skúste tmavo červenú, modrú, hnedú zelenú, oranžovú, ružovú, ladí aj s fialovou, no samozrejme nie všetky vymenované naraz. (ak si nie ste istí, konzultujte s ineriérovým dizajnérom, architektom, alebo minimálne vyhľadajte zaujímavé nápady na internete), načerpajte inšpiráciu v nasledujúcich obrázkoch.

mix farieb najlepšie vynikne na neutrálnom pozadí apartmán v Moskve  freshome.com

modrá a modrozelená dostali priestor vyniknúť v béžovom interiéri

neutrálne pozadie dovolí skombinovať viacero vzorov (no aj to má svoje zásady – pre istotu skonzultujte s odborníkom)  Weego Home houzz.com

neprítomnosť iných farieb v interiéri môže po chvíli nudiť a pripomínať púšť iba ak…

iba ak by bol béžový interiér doplnený takýmto miliónovým výhľadom!

Autor: Redakcia

Filed under: Farby
Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.