Analýza detailov jedného apartmánu

Published on: Jan 02 2014 by admin

Architektonická kancelária Forma Design existuje od roku 1994. Za svoju tvorbu získala vyše dve desiatky ocenení z Amerického inštitútu  architektov  (AIA) a Medzinárodnej asociácie interiérového dizajnu (IIDA). Forma Design tvoria traja architekti, so zameraním na interiérový dizajn a architektúru, prevažne obchodov, obytných a zdravotníckych zariadení. Z mnohých vynikajúcich návrhov chceme predstaviť ich projekt spred 5 rokov, nakoľko v sebe zlučuje niekoľko zaujímavých detailov a vychytávok.

Vstavané skrine namiesto solitérov– priestor zostane zjednotený, bez zbytočných výklenkov a nezvládnutých kútov. Všimnite si aj prepracované nasvetlenie steny a políc – za tmy sa vnímanie priestoru jednoznačne zmení.

 

Svetlé drevo pôsobí, sviežo, a vzdušne, nepohlcuje svetlo, neodoberá ho priestoru a pôsobí mladistvo. Z rozlohy tak opticky neodbudol ani centimeter...

 

… ale bez dodania farieb by svetlý a vzdušný priestor pôsobil mdlo a bez iskry. Výber oranžovej a jemnej zelenej má hlbší zmysel – hoci nie sú priamo komplementárne farby, v  oranžovej je dostatok červenej, ktorá sa dopĺňa so zeleňou koberca. To spôsobuje, že oranžová pôsobí oveľa výraznejšie, než by pôsobila pri iných farebných kombináciách. Výborne zvolená farebná  kombinácia, nie príliš krikľavá ale dostatočne svieža, aby oživila obývačku.

 

Apartmán pozostáva z troch izieb – obývačky prepojenej s kuchyńou, spálne a tejto domácej pracovne. Opäť si všimnite trik so vstavanými skriňami. No  tento krát….

 

… sa pracovňa premení na spálňu pre hostí. V drevených paneloch je ukryté vyklápacie dvojlôžko.

 

Wenge drevo použité  v kúpeľni dodá aj jednoduchému priestoru väčšiu eleganciu, ako iné odtiene dreva.

 

Fotografie Geoffrey Hodgdon,  autori interiéru www.formaonline.com

 

Autor textu: Redakcia

Filed under: Malé priestory, Nápady pre bývanie
Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, the comment form is closed at this time.